Blokada okien przed dziećmi


Okna są problemem, przyciągają Twoje dziecko, oferując niesamowity widok i wszystkie wspaniałe rzeczy dziejące się poza domem. Przy całej ekscytacji z zewnątrz maluch może bardzo narażać swoje życie na niebezpieczeństwo. W ciągu ostatnich lat zanotowano niestety wiele przypadków dzieci, które wypadły z okien domu. Blokada okien może je przed tym skutecznie uchronić.

Wiele okien jest na tyle wysoko usytuowanych, że dziecko nie może z łatwością ich dosięgnąć. Mając to na uwadze, zbadaj dokładnie obszar wokół każdego okna. Uważaj na meble znajdujące się w pobliżu, które mogą posłużyć jako drabina, lekkie przedmioty, dające się ułożyć w stos oraz obiekty, którymi maluch może wybić okna (marmur itp.). dziecko przy oknie Teraz gdy zidentyfikowałeś zagrożenia w pobliżu swojego okna, postaraj się je usunąć lub oddalić, jak najdalej. Upewnij się, że robisz ten krok, zanim zaczniesz przeglądać i kupować produkty takie jak blokada okien. Może się okazać, że niektóre z Twoich okien nie będą wymagały zabezpieczenia przed dziećmi po wykonaniu tych procedur.

Najprostszym sposobem, aby uniemożliwić dziecku otwarcie okna, jest jego zamknięcie. Jeśli masz szczęście, to Twoje okna mają już zainstalowaną stałą blokadę. Jednak, jeśli nie należysz do grona tych szczęśliwców to nic takiego, na rynku bowiem znajduje się wiele gotowych produktów zabezpieczające okna przed dziećmi. Ponadto solidna blokada okien uchroni Cię także przed włamaniami.

Istnieje również fantastyczny sposób na przesuwne okna, o którym większość rodziców nie wie. Wystarczy wykorzystać specjalny pasek. Będzie on działał podobnie do wysięgnika bramy. Gdy znajdzie się na górnym położenie, możesz swobodnie otworzyć okno przesuwne. Kiedy pasek spadnie do pozycji pionowej, zaklinuje okno. Okna skrzynkowe są bardzo łatwe do zamknięcia, wystarczy odkręcić uchwyt, a dziecko nie będzie miało do niego dostępu.

Podstawowe kroki już znasz, ale co się stanie, jeśli będziesz chciał wpuścić do domu chłodną bryzę? Blokada okien nie daje możliwości otwarcia nie tylko dziecko, ale i Tobie. A co z wyciągnięta klamką? Gdzie się podziała? Twój dom może szybko się nagrzać. Wielu rodziców w tym celu regularnie otwiera okna, aby nastąpiła cyrkulacja powietrza. Jednak otwarte okno jest zagrożeniem dla Twojego dziecka. Tak, za pomocą blokady okna, która w zasadzie składa się z szeregu prętów rozstawionych w stałych odstępach. Szczeliny w tych prętach są bardzo małe, aby zapobiec innym niebezpiecznym sytuacjom. Pamiętaj również o ochronie krawędzi parapetów.

Na rynku pojawia się coraz więcej rodzai blokad do okien, wybór jest ogromny. Ważne jest, abyś podjął przemyślaną decyzję, która pozwoli Ci przestać się martwić o bezpieczeństwo malucha w domu.źródła artykułu: