Jak wybrać dobry materac?


Najlepszą radą, jakiej ktokolwiek mógłby udzielić przed zakupem materaca, jest wypróbowanie go przed zakupem. Jednak leżenie na materacu przez kilka minut w salonie wystawowym nie może się równać z faktycznym spaniem na jednym przez długi czas. Co więcej, sprawdzony materac, który będziesz testować w sklepie, niewątpliwie będzie zachowywać się zupełnie inaczej niż nowy, który zostanie dostarczony do Twojego domu. Wiele zależy również od podstawy Twojego łózka. Zanim zaczniesz zakupy, przeanalizuj jakie materace są obecnie popularne i zastanów się, czego wymagasz od nowego posłania.

kuchnia

Na szczęście jest nowa generacja materacy m.in. typu hevea, która sprawiła, że wszystko stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ponadto większość z nich posiada 100-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz podjąć decyzję bez ryzyka finansowego, a jednocześnie upewniają się, że dany materac będzie odpowiednie dla Ciebie i Twojego domu.

Czy nadszedł czas na zakup nowego materaca? Ogólna zasada jest taka, że materac wymaga wymiany co siedem lat, choć niektóre z nich utrzymują się w dobrym stanie nieco dłużej. Istnieje kilka różnych typów materaców, z których wszystkie mają swoje zalety i wady. Jednak w ostatnim czasie największą popularnością w Polsce cieszą się materace hevea. Marka ta specjalizuje się w produkcji materacy sypialnianych i przeznaczonych dla niemowląt oraz dzieci, które mają pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój malucha. W dodatku materace hevea to wysokiej jakości produkty, wykonane z lateksu z atestem Państwowego Zakładu Higieny. Gwarantują spokojny i komfortowy sen zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Materace mogą kosztować naprawdę dużo, ale decydując się na zakup materacy hevea, nie potrzeba głębokich kieszeni, aby uzyskać solidny i trwały produkt. Wybór odpowiedniego materaca hevea zależy zarówno od wagi, jak i własnych preferencji, przy czym osoby cięższe korzystają z twardszego materaca, a osoby lżejsze z bardziej miękkiego. Przemyśl również to, jakiej jędrności potrzebujesz. Podczas gdy są to zwykle osobiste preferencje, twarde materace są prawdopodobnie lepiej dostosowane do osób, które śpią z przodu i z tyłu, podczas gdy coś nieco bardziej miękkiego jest dobrym wyborem dla tych, którzy spędzają większość nocy, leżąc na swojej stronie.

Poza tym wiele materacy wymaga obracania i niezależnie od wybranego typu, zazwyczaj trzeba to zrobić w pierwszych tygodniach posiadania. Jeśli kupujesz podwójny materac lub coś większego, sprawdź, czy ma uchwyty, co może znacznie ułatwić tę pracę. Mimo to jest to zwykle zadanie dla dwóch osób. Wybór materacy marki hevea jest ogromny. Dzięki czemu możesz znaleźć produkt spełniający wszystkie Twoje potrzeby i wymagania.