Wirtualne biuro - wydajny i nowoczesny styl pracy


Pogląd, że biuro jest jedynym miejscem, w którym toczy się nasze życie zawodowe, staje się coraz mniej uniwersalne i coraz mniej ważne. W dzisiejszych czasach wielu pracowników może pracować wszędzie, dzięki inteligentniejszym, liczniejszym urządzeniom mobilnym, szybszemu dostępowi do sieci i rosnącej liczbie narzędzi do współpracy online. Telepraca nie jest już tylko czymś, co firma telefoniczna próbuje Ci sprzedać. biuro, laptopGdziekolwiek biuro jest, szersze i lepsze wykorzystanie sieci społecznościowych, analiz danych i inteligentnych technologii, takich jak rozpoznawanie głosu, mogłoby zostać wykorzystane do znacznego zwiększenia produktywności - co oznacza, że zarówno rzeczywiste, jak i wirtualne biuro może zatrudniać mniej osób.

W miarę jak wirtualne biuro wykracza poza swoje konwencjonalne granice, musi jednak wciąż sprostać kluczowym wyzwaniom, w tym kwestiom prywatności i bezpieczeństwa, jakie stwarza rozproszona globalna kadra pracowników, którzy pracują w sposób cyfrowy i korzystają z wielu urządzeń. Nowe narzędzia, takie jak aplikacje biurowe oparte na chmurze, muszą być nie tylko łatwe w obsłudze dla użytkownika, ale także odporne na ataki i utratę danych. Pracownicy, których zatrudnia wirtualne biuro, potrzebują lepszych narzędzi - w tym ulepszonego oprogramowania do rozpoznawania głosu, technologii organizacji poczty elektronicznej i inteligentnych agentów, które pomagają w realizacji złożonych zadań zarezerwowanych dla specjalistów - aby usprawnić procesy robocze, sprawić, że przytłaczająca ilość danych, które ich oblegają, będą bezpieczne, i poprawić wydajność.

Wirtualne biuro nie powinno nikogo dziwić. Należy wziąć pod uwagę, że ludzie już rutynowo mają do czynienia z komputerami, a nie pracownikami biurowymi, kiedy dokonują rezerwacji lotniczej, kupują produkty i organizują dostawę, lub rozwiązują problem z produktem, który posiadają przez internet. Jeśli zadanie wiąże się z prostymi i przewidywalnymi formami komunikacji bez większych niuansów i emocji, komputery mogą działać dobrze, pozostawiając ludziom coraz mniejszą liczbę wyjątków od zwykłych procedur lub pytań.

Dalszy postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji może jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, na czym może zyskać każde wirtualne biuro. Rozpoznawanie głosu, synteza mowy i automatyczne tłumaczenia uległy znacznej poprawie. Przekonaliśmy się, że komputery mogą teraz dokładnie rozumieć i odpowiadać na pytania. Sceptycy zwrócą uwagę, że futuryści od dziesięcioleci obiecują rewolucję w pracy z wiedzą opartą na sztucznej inteligencji, ale do tej pory nawet sceptycy znajdują numery telefonów z pomocą operatorów komputerowych. Kiedy wzrost wydajności z tych innowacji będzie coraz wyższy, można przewidywać, że będą one uderzające.źródła artykułu: