Dlaczego warto inwestować w domy deweloperskie?


W związku z tym, że coraz większą popularnością cieszą się domy deweloperskie (o czym świadczy ogromna liczba takich nieruchomości i osób nimi zainteresowanych) postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się korzyściom oraz wadom wynikającym z ich zakupu.

Jak w przypadku każdej inwestycji w nieruchomości, domy deweloperskie również mają swoje plusy i minusy, z którymi należy się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

willa

Zalety kupna nieruchomości deweloperskiej:

  • Gwarancja lub rękojmia

Często domy deweloperskie objęte są kilkuletnią gwarancją. Nawet jeśli wybrana przez Ciebie nieruchomość nie posiada takiego zabezpieczenia, to prawo narzuca udzielenie rękojmi kupującym. Znajdując więc jakąkolwiek wadę fizyczną lub prawną, możesz składać reklamacje.

  • Oszczędność czasu i pieniędzy

Stawiając dom na własną rękę, musisz być gotów na duży nakład czasu, pracy i pieniędzy. Niestety często taka opcja jest dość droga, ze względu na różne niespodziewane sytuacje występujące podczas budowy. Ponadto musisz znaleźć naprawdę dobrych fachowców, którzy wszystko wykonają według Twoich zaleceń, a to nie łatwe zadanie. Natomiast domy deweloperskie są sprzedawane w stanie gotowym do wykończenia. Wystarczy urządzić wnętrze i można się wprowadzać. Deweloperzy, ustalając cenę, wliczają całkowity koszt budowy (ekipa budowlana, materiały itd.) oraz oczywiście swoją marżę. Jednak dzięki temu, że obracają wieloma nieruchomościami, mogą kupować wszelkie niezbędne produkty w cenach hurtowych, a także współpracować z kilkoma, sprawdzonymi firmami i ponosić niższe opłaty za wykonane usługi. Przez co zakup domu od dewelopera jest bardziej opłacalny niż stawianie domu we własnym zakresie.

  • Modernizacja

Nowe rozwiązania wprowadzają przepisy dotyczące najnowszych technologii i ulepszeń. Rzeczy takie jak okablowanie do szybkiego połączenia internetowego, systemy alarmowe, izolacja akustyczna i izolacja są brane pod uwagę i dodawane do nieruchomości.

  • Nie wymaga remontu

Nowo wybudowany dom przez pierwsze lata nie będzie wymagał żadnej lub prawie żadnej naprawy. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek z wadliwą instalacją elektryczną lub przeciekającym dachem. Jedyne co będziesz musiał zrobić, to urządzenie wnętrza nowego domu.

  • Części wspólne

Domy deweloperskie powstają według opracowanego planu, podobnie, jak ich otoczenie. Mowa tu o zorganizowanych częściach wspólnych, takich, jak place zabaw, tereny zielone i rekreacyjne, sprzyjające w szczególności rodzinom z dziećmi. Decydując się na budowę domu we własnym zakresie, musimy sami pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu działki, która często nie ma aż takiej powierzchni, aby móc spełnić oczekiwania wszystkich domowników. Inwestując w dom od dewelopera, nie martwisz się o to.