Stróżówki i portiernie


Jeśli prowadzisz firmę, pewnie dobrze wiesz, jak ważne jest jej stałe monitorowanie. W tym celu zatrudnia się nawet pracowników ochrony, którzy kontrolują, kto wchodzi do firmy i jak się zachowuje. Interweniują w przypadku każdej kradzieży oraz próby zniszczenia mienia należącego do przedsiębiorstwa. Jednak ochroniarze, czy portierzy pracują również na osiedlowych lub prywatnych parkingach oraz na placach budowy. To w zakresie ich obowiązków należy kierowanie ewakuacją pracowników i osób przebywających w budynku w razie sytuacji awaryjnej do przyjazdu służb specjalnych. Całodobowa ochrona mienia to bardzo odpowiedzialna funkcja, dlatego portierzy muszą mieć odpowiednie miejsce do wykonywania swojej pracy. Są nimi stróżówki i portiernie, czyli funkcjonalne obiekty o niewielkiej powierzchni.

ochrona

Stróżówki dostępne na rynku wykonane są z płyt warstwowych, które powszechnie stosuje się w technologi lekkiego budownictwa. Ponadto są tańszą alternatywą do betonowych konstrukcji. Dzięki czemu koszty związane z wynajmem lub zakupem stróżówki nie wynoszą zbyt wiele. Płyta warstwowa jest również odporna na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystywane są także do budowania magazynów i obiektów przemysłowych.

Z racji tego, że stróżówki to budynki całoroczne, niezbędne jest wyposażenie ich w ogrzewanie oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Nie może w nich zabraknąć oczywiście odpowiednich sprzętów, bez których portier nie mógłby wykonywać swojej pracy.

Przed zakupem stróżówki warto upewnić się, czy spełnia ona wszystkie zalecane normy oraz, czy jej przestrzeń jest wystarczająca. Warto bowiem wybierać nieco większe obiekty, w których pracownicy będą czuli się komfortowo i nieprzytłaczająco. Stworzenie właściwych warunków pracy nie jest łatwym zadaniem, ale w przyszłości przekłada się na jakość i efektywność wykonywanej pracy, czyli na to, na czym zależy najbardziej każdemu pracodawcy.

Szukaj takiej stróżówki, która składa się z materiałów wyróżniających się ognioodpornością oraz wysoką izolacyjnością. Dzięki temu o każdej porze roku w portierni będzie panować przyjemna temperatura, a Ty nie będziesz musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na dogrzewanie, bądź schładzanie pomieszczeń. Zaletą stróżówek wykonanych z płyt warstwowych i stalowych kontenerów jest ich mobilność. Jeśli tylko będziesz chciał zmienić lokalizację swojej firmy, bez problemu przewieziesz portiernię w inne miejsce.

Nie zapominaj także o oświetleniu stróżówki, najlepiej światłem naturalnym. Producenci tego typu obiektów oferują różnorodny wybór, w których znajdują się m.in. stróżówki z oknami PCV.źródła artykułu: