Zalety schodów policzkowych


Domy lub firmy z więcej niż jednym piętrem, bez wątpienia potrzebują schodów, które połączą oba piętra. Ważne, aby nie tylko dobrze pełniły swoją funkcję, ale również tworzyły spójną całość z wystrojem wnętrza i nadawały mu unikatowego charakteru.

przykład

Codziennie na schodach słychać setki kroków, które wywierają na nie ogromny nacisk. Jeśli dodamy do tego okresowe przenoszenie cięższych produktów, jak m.in. meble, istnieje ryzyko uszkodzenia klatki schodowej, zwłaszcza gdy nie jest ona zbudowana z najtrwalszego materiału.

Jednak nie musisz rezygnować z funkcjonalności i bezpieczeństwa. Ponieważ zarówno schody do domu, jak i do firmy muszą być praktyczne, warto więc wybrać schody policzkowe. Dzięki podwójnemu podparciu schody policzkowe są bardzo solidne. Poza tym stopnie wyglądają przez to jakby "latały w powietrzu", co nadaje pomieszczeniom nowoczesnego wyglądu.

Są one bardzo popularne wśród klientów poszukujących oryginalnych dodatków. Schody policzkowe mają dwie belki podporowe, które są rozmieszczone symetrycznie do stopni. Istnieje ogromna różnorodność materiałów, z których można zbudować podłużnice, które są generalnie zależne od wymagań konstrukcyjnych i estetycznych produktu. Podłużnice ze stali nierdzewnej lub miękkiej są zazwyczaj wykonywane w kształcie okrągłym, prostokątnym lub kwadratowym. Obecnie producenci są w stanie zapewnić całkowicie unikalne kształty, takie jak zygzak lub sześciokąty. Natomiast stopnie mogą być wykonane z litego drewna, szkła, stali miękkiej, marmuru lub innych materiałów powierzchniowych.

Inne cechy schodów policzkowych


  • Dwie podłużnice pod schodami i od krawędzi schodów, nadają schodom wygląd schodów pływających.
  • Ten typ klatki schodowej jest znacznie tańszy niż inne klatki schodowe.
  • Możliwe jest zastosowanie lżejszego materiału budowlanego, co ułatwia transport i montaż.
  • Elegancki i nowoczesny wygląd jest główną cechą schodów policzkowych.
  • Można wybrać dowolny rodzaj bieżnika lub poręczy, co czyni z niej uniwersalną klatkę schodową.
  • Schody policzkowe są bardzo popularne w zastosowaniach komercyjnych. Ten styl schodów jest idealny dla firm o wielu piętrach.
  • Schody z podwójnym podparciem można zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
  • Do ich budowy możesz wybrać aluminium lub stal nierdzewną, jako materiał budowlany.

Najważniejszą kwestią jest to, że schody policzkowe mogą zostać stworzone zgodnie z Twoimi preferencjami i upodobaniami. Jako w pełni praktyczna i całkowicie trwała klatka schodowa sprawdza się w niewielkich mieszkaniach, domach, a także firmach.


KOMENTARZE:
• Antoni
W moim mieszkaniu o wyborze rodzaju schodów zdecydował architekt. Tylko drewniane mogłem zaakceptować. Warto sprawdzić kilka rozwiązań.